Atrakcje Turystyczne - Karpacz i Okolice

Karpacz atrakcje

Karpacz to przepiękne miejsce, pełne różnorodnych atrakcji turystycznych, które przyciągają turystów z Polski i nie tylko. Jeśli planujesz niezapomniane wakacje w wyjątkowym miejscu, to nie mogłeś wybrać lepiej. Karpacz i jego okolice dostarczą Ci wiele opcji na spędzenie czasu pełnego wrażeń, emocji i nowych doświadczeń. Karpacz tworzy wspomnienia… W tym artykule zaprezentujemy Ci kilka ciekawych propozycji do zobaczenia w Karpaczu i Okolicach.

Śnieżka-Najwyższy Szczyt Karkonoszy

Pierwsza na naszej liście jest Śnieżka, Najwyższy szczyt Karkonoszy oraz całych Sudetów. Koniecznie zarezerwuj czas na zdobycie tego majestatycznego wierzchołka, bo jest wile powodów ku temu. Widoki z góry, jakie będziesz miał okazję zobaczyć, zapierają dech w piersiach. Wspaniałe krajobrazy, które na pewno zostaną w Twojej pamięci, przez co zachęcą, byś powrócił w to niesamowite miejsce. 

Więcej praktycznych informacji na temat tego jak dojść na Śnieżkę, ile czasu trwa przemarsz, itd. znajdziesz stronie karkonosze.pl.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur to miejsce, gdzie możesz odkryć wspaniałe repliki słynnych zabytków Dolnego Śląska.  Powstał w 2003 roku na terenie niedziałającej już fabryki dywanów. Prezentuje najważniejsze i najpiękniejsze zabytkowe obiekty usytuowane na terenie Dolnego Śląska. Zdecydowanie warto zobaczyć, jeśli cenisz sobie architekturę i historię.

Karkonoskie Tajemnice - Podziemna Trasa Turystyczna

Zdecydowanie jedno z najbardziej fascynujących miejsc. Jeśli jesteś miłośnikiem tajemnic i historii związanych z przeszłością, to z pewnością powinieneś się tam wybrać. Karkonoskie Tajemnice – podziemna trasa turystyczna to naprawdę mistyczne doświadczenie zaaranżowane przez artystów światowej sławy. Przekazy, legendy przedstawione w multimedialnej ekspozycji zabiorą Cię w dawne czasy. Poznasz fascynujące historie związane z tym regionem, co wzbogaci bagaż wrażeń, który zabierzesz z pobytu w Karpaczu.

Muzeum Sportu i Turystyki - Odkryj Historię Regionu

Muzeum Sportu i Turystyki to miejsce, gdzie możesz poznać historię Karpacza i okolic. Ekspozycje przedstawiają rozwój turystyki oraz sportu w regionie, prezentując unikalne eksponaty i zdjęcia z przeszłości. Muzeum składa się z dwóch mniejszych i jednej większej izby oraz sieni. Tyle tytułem wstępu oraz zachęty do skorzystania z tej atrakcyjnej opcji. Naszym zdaniem to świetna propozycja przede wszystkim dla miłośników sportu i wypoczynku aktywnego. Jeśli zainteresował Cię ten pomysł, więcej detali znajdziesz tutaj.

Kościół Wang - Arcydzieło Architektury Drewnianej

Kościół Wang to niesamowita budowla drewniana, która zachwyci Cię swoją architekturą oraz unikalnym wystrojem wnętrza. Jest to jeden z najstarszych drewnianych obiektów sakralnych w Polsce. Nazwa Wang pochodzi od miasteczka w Norwegi, z jakiego pochodzi. To miejsce uznawane jest za jedną z największych atrakcji Karpacza. Gratka dla miłośników architektury, która zapewne Wang okaże się interesującym punktem Twojego turystycznego planu na pobyt w Karpaczu. Usytuowany w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. przeznaczony jest do zwiedzania w określonych godzinach, z którymi powinieneś zapoznać się przed odwiedzeniem obiektu.

Cennik – Bilety za zwiedzanie świątyni Wang:

  • Dorośli – 12,00 zł
  • Dzieci (od 6 lat) – 7,00zł
  • Uczniowie, studenci do 26 lat – 7,00 zł -przy zakupie biletu należy okazać dokument na podstawie którego można stwierdzić prawo do ulgi.
  • Wstęp tylko na plac kościelny dorośli i dzieci – 2,00 zł
  • Opiekunowie wycieczek szkolnych: 1 na 10 osób – gratis

Park Bajek - Magiczne Miejsce Dla Dzieci

Tym razem propozycja z myślą o rodzinach, a przede wszystkim o najmłodszych gościach Atki. Otóż i dla nich mamy bardzo ciekawą propozycję, dzięki której wzbogacą swoje wspomnienia z Karpacza.

Park Bajek to przede wszystkim wyjątkowe miejsce dla najmłodszych. Mogą tu spotkać postaci z ulubionych bajek i opowieści. To również świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Zarezerwuj kilka godzin i dużo przestrzeni na radość, śmiech i zadowolenie oraz …wspomnienia. Obserwować frajdę i zadowolenie pociech, to naprawdę bezcenne doświadczenie. Jeśli szukasz opcji w sekcji  “Karpacz atrakcje”, to Park Bajek jest zdecydowanie jedną z nich.

Kolejka Turystyczna. Karpacz - Wielowymiarowa Atrakcja

Karpacz zorientowany jest na atrakcje. Znajdziesz je na każdym kroku. Kolejną, obok wyżej wymienionych jest Kolejka Turystyczna. Oferuje wycieczkę po Karpaczu stylowymi kolejkami turystycznymi Karpacz Express i Western Express. Wybierając się z nimi w podróż po mieście, macie okazję zobaczyć główne atrakcje Karpacza i usłyszeć wiele ciekawych informacji. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wodospady Kamieńczyka - Przyroda W Całej Swojej Okazałości

Na zakończenie naszej listy niezwykłych atrakcji w Karpaczu i okolicach polecamy Wodospady Kamieńczyka. To imponujące wodospady, które w pełni ukazują piękno przyrody regionu. Spacer ścieżką nad wodospadami to niezapomniane wrażenia dla wszystkich miłośników natury.

Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym wodospadem polskiej części Sudetów. Imponujący widok wody spadającej trzema kaskadami z wysokości prawie 30 metrów. Za środkową kaskadą ukryta jest wykuta przez Walończyków „Złota Jama”. Prawdziwa turystyczna perełka. Wydobywano z niej ametysty. Poniżej wodospadu znajduje się Wąwóz Kamieńczyka o wysokości ścian do 30 m. Ciekawostką jest, że te granitowe ściany były tłem kinowego hitu „Opowieści z Narnii”.

Podsumowanie

Karpacz, atrakcje, piękna okolica to brzmi zachęcająco. Nie zawiedziesz się, odwiedzając to wspaniałe miejsce. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, historii, czy rozrywki, znajdziesz tu coś dla siebie. W takich miejscach czas zwalnia, a wrażenia pozostają na zawsze…

Zarezerwuj miejsce w Atce, z której dotrzesz do wymienionych atrakcji w bardzo krótkim czasie. A kiedy już wrócisz  (wrócicie) po dniu pełnym atrakcji do przytulnej Atki, klimat i komfort naszego studia pozwoli Ci zamknąć dzień w poczuciu wspaniale spędzonego dnia.

Serdecznie zapraszamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top